Frezowanie aluminium

Frezowanie aluminium – jesteśmy ekspertami

 

Frezowanie aluminium Śląsk

Frezowanie jest jedną z wielu świadczonych przez nas usług obróbki metalu. Bogate doświadczenie związane z obróbką metalu pozwala nam wykonywać niemal wszystkie zlecenia dotyczące obróbki. Posiadamy nowoczesne centra frezerskie min. DMG MORI. Ciągle zwiększamy nasze możliwości aby zapewnić naszym klientom dostęp do najwyższej jakości usług skrawania na śląsku. Aluminium jest jednym z najczęściej obrabianych materiałów przemyśle ze względu na swoje doskonałe właściwości wytrzymałościowe i niską masę. Aluminium to materiał bardzo wdzięczny jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju kształtowanie. Doskonale nadaje się do produkcji prototypów jak również seryjnych elementów. Niewątpliwą zaletą aluminium jest jego odporność na korozję oraz promieniowanie słoneczne. Detale wykonane z aluminium mają bardzo wysoką estetykę pod warunkiem odpowiedniej obróbki. 

Obróbka aluminium Katowice 

Katowice, Bielsko Biała, Gliwice czy Rybnik to miejsca skąd mamy najwięcej klientów. Oczywiście nie ograniczamy się tylko do terenu śląska. Realizujemy zlecenia obróbki z całej Europy. Nasze frezowane elementy cechują się wysoką jakością powierzchni, niską chropowatością. Posiadamy odpowiednie narzędzia oraz maszyny do skrawania aluminium. Najważniejsza jest prędkość obrotów wrzeciona, która u nas wynosi 12 000 obr/min. Chłodzenie przez wrzeciono pozwala na sprawne usuwanie wiórów oraz schładzanie materiału i narzędzia. Nie bez znaczenia jest również sposób mocowania detalu na stole frezarki. Odpowiednie mocowanie zapobiegnie drganiu materiału, co pozwoli na uzyskanie gładkiej powierzchni. 

Obróbka CNC śląsk 

W naszym zakładzie obróbczym zajmujemy się nie tylko obróbką cnc aluminium. Skrawamy wszystkie materiały – stal, żeliwo, metale kolorowe czy tworzywa sztuczne. Możemy zaoferować Państwu nie tylko frezowanie ale również toczenie czy spawanie. Wszystkie usługi wykonujemy terminowo z zachowaniem wysokiej dokładności. Ceny obróbki cnc ustalane są indywidualnie na podstawie przesłanych rysunków. 

Wyceny

Galeria

Park maszyn

cmx 1

Frezowanie CNC Śląsk

Zapraszamy do skorzystania naszych usług frezowania CNC w 3 i 4 osiach. Posiadamy nowoczesną frezarkę z sondą pomiarową detalu oraz narzędzia. Frezujemy detale o maksymalnej masie 800 kg. Wykonujemy elementy z materiału własnego oraz powierzonego. Wykonujemy pojedyncze zlecenia oraz seryjne produkty. Posiadamy oprogramowanie CAD/CAM do wykonywania skomplikowanych kształtów. Mamy możliwość frezowania detali w 4 osi. 

  • Zakres przesuwu osi: X / Y / Z – 800 / 560 / 510 mm
  • Wymiary stołu: 1100 x 560 mm
  • Obroty wrzeciona od 20 do 12 000 obr./min
  • Bezpośredni układ pomiarowy X Y Z
  • Sonda pomiarowa narzędzia i detalu
  • Chłodzenie przez wrzeciono
  • Dodatkowa oś na stole roboczym – stół obrotowy Lehman
  • Maksymalna waga detalu 800 kg

Frezowanie Śląsk – skorzystaj z naszych usług

Frezowanie CNC jest jedną z wielu świadczonych przez nas usług. Mamy możliwość frezowania w takich materiałach jak aluminium, stal, stal nierdzewna, tworzywa sztuczne. Frezowanie jest rodzajem obróbki skrawaniem w którym ruch obrotowy wykonuje narzędzie. Dodatkowym naszym atutem jest możliwość frezowania w 4 osi – gdzie dodatkowo możemy obracać przedmiotem. Umożliwia to frezowania różnego rodzaju wałków oraz kieszeni nawiniętych na wałek.

Frezowanie jest sposobem obróbki skrawaniem gdzie obrabiany przedmiot jest nieruchomy. Narzędzie frezerskie wykonuje ruch obrotowy. Ostrze narzędzia ścina kolejne warstwy obrabianego przedmiotu. Frezowanie CNC Śląsk jest procesem w pełni zautomatyzowanym dzięki czemu możemy osiągnąć bardzo dużą powtarzalność produkcji. Zaletą frezowania CNC jest również to, że możemy otrzymać nawet bardzo skomplikowane kształty. Gwintowanie CNC oraz grawerowanie są również możliwe do wykonania na frezarce CNC.

logo cncgroup

ADRES

CNCgroup.pl
44-240 Żory
Warszowicka 8