Toczenie CNC

Oferujemy frezowanie, toczenie, wycinanie, elektrodrążenie, spawanie,
produkcję z tworzyw sztucznych i form wtryskowych

Toczenie to proces obróbki wiórowej, który polega na obrabianiu powierzchni zewnętrznych lub wewnętrznych przedmiotów w postaci brył obrotowych lub brył/zarysów osiowo-symetrycznych. Metoda toczenia (Śląsk) ta jest powszechnie stosowana w przemyśle metalowym i mechanicznym, ale może być również wykorzystywana w innych dziedzinach.

Jak wygląda toczenie Śląsk? 

Podczas toczenia, przedmiot jest ruchomy i wykonuje ruch obrotowy, a narzędzie skrawające wykonuje ruch prostoliniowy. Proces ten może być wykonywany ręcznie lub z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń, takich jak tokarki. Toczenie umożliwia uzyskanie różnych kształtów i wymiarów przedmiotów, co pozwala na ich dostosowanie do różnych zastosowań. Jest to bardzo uniwersalny rodzaj obróbki CNC pozwalający na wysoką dowolność i dokładność względem projektu 3D wykonywanego elementu.

Toczenie Śląsk – metoda CNC

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się toczenie Śląsk metodą CNC (Computerized Numerical Control), czyli proces obróbki skrawaniem, który jest w pełni zautomatyzowany poprzez zastosowanie mikrokomputera zintegrowanego z częścią sterującą obrabiarki. Technologia ta pozwala na uzyskanie bardzo precyzyjnych wyników i jest wykorzystywana w wielu dziedzinach, w tym w produkcji precyzyjnych elementów mechanicznych, narzędzi, a nawet biżuterii.

Podsumowując, toczenie to proces obróbki wiórowej, który umożliwia uzyskanie różnych kształtów i wymiarów przedmiotów. Metoda ta jest szeroko stosowana w przemyśle i może być wykonywana ręcznie lub z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń. Dzięki toczeniu Śląsk metodą CNC możemy uzyskać bardzo precyzyjne wyniki, co sprawia, że jest to jedna z najważniejszych technologii stosowanych w produkcji elementów mechanicznych i narzędzi.

CNC Group – usługi toczenia Śląsk

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, która zajmuje się usługami CNC, a w tym frezowaniem, obróbką i toczeniem na Śląsku i nie tylko. Zaufało nam setki przedsiębiorstw, dla których obrabialiśmy metale, tworzyliśmy modele 3D, projektowaliśmy maszyny oraz ich elementy. Działamy na wielu materiałach, między innymi metalach czy tworzywie sztucznym a nasz park maszynowy pozwala nam na wykonywanie elementów w wysokiej dokładności i terminowości.

toczenie cnc

Dlaczego warto zdecydować się na Toczenie CNC Śląsk z CNCgroup?

Obróbka metali to temat niezwykle szeroki, frezowanie, toczenie – możliwości jest wiele. Na którą się zdecydować? Nie musisz tego wiedzieć! Wystarczy, że tak jak tysiące innych firm zaufasz nam, a my:

  • podpowiemy, który rodzaj obróbki metali powinniśmy zastosować,
  • ustalimy z Tobą, z jakiego metalu będziemy korzystać i wykupimy go (możemy również wykorzystać materiał dostarczony bezpośrednio przez Ciebie),
  • wybierzemy odpowiednią maszynę i narzędzia dostosowane do parametrów wykonywanego elementu i metalu, na którym pracujemy.

Toczenie Śląsk w CNCgroup gwarantuje indywidualne podejście do każdego zlecenia. Z najwyższą skrupulatnością wyliczamy wszystkie parametry potrzebne do skutecznej pracy tokarki: prędkość skrawania, posuw oraz głębokość. Dzięki temu wykonywane przez nas elementy są nie tylko dokładnym odwzorowaniem rysunków, ale też charakteryzują się wysoką jakością powierzchni obrabianego kawałka.

Nad toczeniem Śląsk CNC group czuwa sztab specjalistów – doświadczonych operatorów oraz technologów.

Na czym polega Toczenie CNC Śląsk?

Toczenie CNC Śląsk polega na skrawaniu powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych elementów które mają kształt brył obrotowych – rur, walców. Toczony przedmiot posiada oś symetrii wokół której wykonywana jest obróbka. Toczenie CNC jest nowoczesną metodą obróbki wykorzystywaną we wszystkich gałęziach przemysłu. Komputerowe sterowanie tokarek pozwala na wykonanie niemal dowolnych kształtów relatywnie krótkim czasie, co przekłada się na realne oszczędności. Podczas toczenia obrabiany przedmiot wykonuje ruch obrotowy. Toczenie jest świetną metodą wykonywania gwintów dowolnej wielkości. 

toczenie cnc
toczenie cnc
„Jeśli robimy coś dobrze, to róbmy to jeszcze lepiej”
 
CNCgroup
logo

Procesy produkcyjne koordynują:

Karol Chmiel, Grzegorz Pogorzelski

logo cncgroup

ADRES

CNCgroup.pl
44-240 Żory
Warszowicka 8